Basında Biz-Basında Biz - Formena

Basında Biz

 

Medyada Formena

 

Formena Kurucusu Derya Ercan'ın Sabah Gazetesi Röportajı

Doğum öncesi aldığı fazla kilolardan kurtulmak için sağlıklı bir diyet araştırırken, işin mutfağına geçti.

Birçok insanı umutsuzluğa iten aşırı kilolar girişimci Derya Ercan'a iş sahası açtı. Zamanla kilo alan ve hamileliğiyle de iyice artan kiloları nedeniyle birçok sıkıntı yaşadığını belirten Ercan, kurduğu özel bir şirkette diyetisyen kontrolünde kişiye özel diyet menüleri hazırlıyor. Çekirdek bir ekiple Ankara'nın tüm ilçelerine servis yaptıklarını belirten Ercan, "Diyet yapmak isteyen ya da sağlıklı beslenmek isteyen insanlara tam gün yemek servisi yapıyoruz" diye konuştu. Ercan, "Özellikle doğum sonrasında aşırı kilo aldım. Yöneldiğim yiyecekler zayıflatmak yerine kilo aldırdı. Kilodan canı çok yanan biri olarak hayatımı insanları zayıflatmaya adadım. İş yerleri dahil kişilerin istediği her yere yemeklerini ulaştırıyoruz. İnsanlar bizimle internet sitemiz ve web sayfamız üzeriden doldurdukları form ve başvurular aracılığıyla irtibata geçiyorlar. Diyetisyenimiz doldurulan formlara ve muayene sonuçlarına göre kişilere özel diyet formül ve menüleri çıkarıyor" dedi.

Basında Formena

 

 

 

 

Katkısız ve Doğal

Gece gündüz diyet yemekleri hazırlayan genç kadın Mamak'taki şirketinde hazırladığı yemekleri Ankara'nın her yerine ördüğü servis ağıyla danışanlarına ulaştırıyor. Diyet yemeklerini doğal ürünlerle hazırladıklarına dikkat çenek Ercan, "Sağlık ve hijyen ilk şartımız, yemediğimizi yedirmiyoruz" diye konuştu. Ercan, "Tüm menülerimiz doğal ve katkısız ürün ve maddelerle yapılıyor. Günlük alış veriş yapıyoruz öyle ki bir gün akşama kadar enginar aradığım oluyor. Danışanlarımızın çoğu çalışanlardan oluşuyor. Özellikle kadın danışanlarımız yoğunlukta. Ankara'nın her yerine büyük bir diyet servis ağı kurduk. İnsanlar evinden çıkmadan diyet menüleri kapılarına gitmiş oluyor" diye konuştu.

 

Formena Kurucusu Derya Ercan TRT AVAZ Röportajı

 

 

Formena Kurucusu Derya Ercan Ankara Life Dergisi Röportajı

Hamileliğim döneminde aldığım kiloları vermek için diyet yaptım. Bu süreç beni inanılmaz zorladı. Çünkü diyet listesine uygun yemekler hazırlamaya vakit bulamıyordum. Benim yaşadığım sorunları başkalarının da yaşadığını düşünerek, kapıya teslim diyet yemekleri hizmeti verebilirim diye düşündüm.

 

Basında Formena

 

Özellikle zaman sıkıntısı yaşayanlar için büyük kolaylık değil mi?

Kesinlikle öyle. Çünkü herkesin diyetisyene gitmeye vakti olmayabilir ya da diyetisyeninin oluşturduğu diyet listesini hazrılamakta zorluk çekebiliyor.Ayrıca diyet listenize uygun yemekleri dışarıda bir yerde bulma şanşınızda çok yok. Bu gibi durumlarda Formena’da aylık kapıya teslim diyet yemekleri zaman sıkıntısını aşmanız için büyük kolaylık sağlıyor.

 

Hizmet ağınızda kimler var?

Ağırlıklı olarak iş yerlerine ve evlere yemek gönderimi yapıyoruz. Mutfağımız medikal mutfak olduğundan herhangi bir hastalığı olana ve ilaç kullanan üyelerimize uygun yemekler hazırlayabiliyoruz. Diyabet hastaları, karaciğer rahatsızlığı yaşayanlar, gebe, emzikli beslenmesi, menopoz, yaşlı beslenmesi, zayıflamak isteyenler, sporcu beslenmesi talepleri hizmet ağımızı oluşturuyor.

 

Formena Kurucusu Derya Ercan'ın Bayim Olurmusun Röportajı

"Yoğun tempoda çalışan ya da bir türlü istediği kiloya inemeyen müşterilerini zayıflatmaya yönelik bu sistemde, şimdiye kadar ulaştığımız verilere dayalı olarak %98 başarı oranını yakaladık. Bu bizim için gurur verici."

- Derya Ercan

 

 

Bizim için diyet yemekleri sektörünü ve büyümesini değerlendirebilir misiniz?


2015 yılından bu yana her yıl sektör büyümekte diyebilirim. Ve bu büyüme %30lar seviyesinde. Sadece diyet yemekleri olarak da değil, bilinçli tüketicilerin sayısı her geçen gün artmakta. Günümüzde Katkısızı sağlıklı beslenme lüksten çıkıp bir ihtiyaca dönüşmekte. Bu ihtiyaç doğrultusunda da piyasa şekil almakta. Her geçen gün piyasaya yeni oyuncular girmekte diyebilirim.2023 hedeflerimizde bizde markalarımızda piyasadaki pazar payımızı arttırmak istiyoruz.

 

Röportajın tamamı için tıklayınız.

 

Formena Para Dergisi'nde! "Girişimciye Çok Kazandıran Bayilikler"

 

 

Formena Yurtiçinde ve Yurtdışında Büyümek İstiyor

 

Türkiye'de Ankara merkezli olarak 2015 yılında kurulmuş, diyet yemek şirketi Formena, uzman diyetisyenleriyle beraber kişilerin kalorisini hesaplayarak menülerini belirleyen bir sistem.

Formena'nın hedefi, her yıl yüzde 30 büyüme gösteren diyet yemek sektöründe geniş bir bayi ağına ulaşmak. Bu yıl yurtiçinde en az üç şehirde daha şube açmayı isteyen firma, yurtdışında da faaliyet göstermeyi istiyor.

 

Yazının Tamamı için Tıklayınız.

 

Formena Kurucusu Derya Ercan'ın Hürriyet Gazetesi Röportajı

 

“Yemek yapmak sanatların en güzeli ve kusursuzudur. Beş duyumuzu birden harekete geçirir, hatta bir duyumuzu daha uyandırır: Elimizden geleni ortaya koyma ihtiyacımızı. En sevdiğim tedavi budur.

- Paulo Coelho

 

 

Diyet yemeklerine hep mesafeli dururdum. Yemeğin önündeki “diyet” kelimesi çoğunlukla hastane yemeği tadında tatsız, tuzsuz, yağsız garip bir yiyecek çağrışımı yapardı. “Hayır düşündüğünüz gibi değil” dedi, Formena diyet’ten Derya Ercan. Yağı, tuzu, baharatı “abartmadan, kararında” kullandıklarını söyledi. Pişirme yöntemlerini, katıkların doğallığı ve malzeme kalitesi ile dengeleyerek gayet lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirdiklerini anlattı. “Nasıl?” diye sordum, “Öncelikle kişinin beslenme alışkanlığını düzene sokarak, alışılagelmiş geleneksel ağız tadını değiştirmeden motive ediyoruz. Sürekliliği sağladığınızda bünye uyum sağlıyor, ölçülü tüketim alışkanlığıyla kilolar erimeye başlıyor, tüm tatları daha net duyumsuyorsunuz” dedi.

 

Aziz Devrimci'nin Kaleminden Formena Köşe Yazısının Tamamı için Tıklayınız

 

Nihat'la Sivrisinek Programında Formena

 

Sizi Arayalım
Formena Diyet Yemekleri